[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
kedar88
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 11 cze 2014, 11:23

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: kedar88 »

Błędy pokasowane.
Pojawia sie błąd czujnika g17 czyli tego w zderzaku. Wie ktoś gdzie są podłączone te 2 kabelki od tego czujnika?
Renovatio
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 02 cze 2014, 19:26

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Renovatio »

Ale czujnik g17 to czujnik w podszybiu pewnie ci zgniły kable od niego.
viewtopic.php?p=115930
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

Renovatio pisze:Ale czujnik g17 to czujnik w podszybiu


W zderzaku.

kedar88, pewnie kabelek idzie z czujnika do liczników i po drodze ma kilka kostek...Wcześniej zegary Ci działały?
Michal
Renovatio
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 02 cze 2014, 19:26

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Renovatio »

szymekgd pisze:
Renovatio pisze:Ale czujnik g17 to czujnik w podszybiu


W zderzaku.

kedar88, pewnie kabelek idzie z czujnika do liczników i po drodze ma kilka kostek...Wcześniej zegary Ci działały?


W podszybiu tu link z innego forum http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 46#8441846 ze zdjęciem owego czujnika w borze konstrukcji bliźniaczej toledo, chyba że w seatach ten jest oznaczony jako g89 (ale g89 jest czujnikiem tkz. świeżego powietrza).
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

Nie wierz we wszystko co piszą, tu niestety Sztomel się myli, ściągnij załącznik z 2go postu i tam vw wyraźnie zaznacza,że: G17 to czujnik w lewym zderzaku, a G107 to czujnik na podszybiu i to bez względu czy klima to climatronic czy manual.

EDIT.

Małe sprostowanie, czujnik nasłonecznienia G107 faktycznie powinien znajdować się na podszybiu - desce?, ale jest to czujników dający sygnał tylko do sterownika klimy, która na jego podstawie reguluje temp. nadmuchu i nic więcej, w przypadku awarii przyjmowany jest stały sygnał zastępczy
Ostatnio zmieniony 14 cze 2014, 11:49 przez szymekgd, łącznie zmieniany 1 raz.
Michal
kedar88
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 11 cze 2014, 11:23

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: kedar88 »

Tak, zegary działały i działają nadal. Czyli ustalone g17 jest w zderzaku. Wie ktoś gdzie prowadza te 2 kabelki od czujnika? Jeśli bede wiedzial poprowadze 2 nowe kable do nowego czujnika, mysle ze to najszybsza metoda i najpewniejsza. Chyba ze to w innym miejscu jest problem i moze okazac sie wieksza zabawa.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

kedar88 pisze:Tak, zegary działały i działają nadal


kedar88 pisze:Ponadto po podłączeniu zegarów mam cjoinkę błędów + błąd immo przez co auto nie odpala


??

kedar88 pisze:Wie ktoś gdzie prowadza te 2 kabelki od czujnika?


Wg. wspomnianego wcześniej schematu przy wersji z autom. klimą idą do sterownika climatronica. I co ciekawsze przy autom. klimie nie musi być czujnika na podszybiu..
Michal
Renovatio
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 02 cze 2014, 19:26

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Renovatio »

szymekgd dzięki za wyjaśnienia i rzeczywiście czujnik w podszybiu nie zawsze występuje a prawdopodobnie całkowicie przestał być montowany w 2003 roku produkcji we wszystkich toledach po tym tkz "lifcie" (inne lusterka) piszę ponieważ nie spotkałem go w co najmniej 4 autach z tego rocznika oczywiście przy klimatroniku.
kedar88 sprostuj proszę bo się pogubiłem, czy na liczniku pokazuje ci się temperatura zewnętrzna czy tylko kreski, czy błędny odczyt.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

Renovatio pisze: i rzeczywiście czujnik w podszybiu nie zawsze występuje a prawdopodobnie całkowicie przestał być montowany w 2003


Ostatnio rozbierałem podszybie i okazało się,że też mam ten czujnik, ale nie wiem po co skoro klima odpala w zimie ;)
Michal
kedar88
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 11 cze 2014, 11:23

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: kedar88 »

Na wyswietlaczu sa kreski. Vag wskazuje błąd zwarcia do + lub przerwanie obwodu
ODPOWIEDZ