Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Dmuchawa kabiny

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
piotreus-1988
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 mar 2014, 15:06

[1M] Dmuchawa kabiny

Post autor: piotreus-1988 »

Cześć Panowie.
Nie mogłem nigdzie znaleźć informacji dlatego zapytam.

Auto mam juz kilka lat, ale dopiero teraz zauważyłem, że w momencie gdy ustawię nawiew na maxa (klimatronik) to na zimnym powietrzu dmuchawa dmucha dużo mocniej niż jak ustawię goroące powietrze.
Nie chodzi mi o to, że zmieniają się kreski na wyświetlaczu bo to akurat, już wiem, że panel sam z siebie może zwiększyć bądź zmniejszyć naiwew. Chodzi o sytuację, gdzie nawiew cały czas jest na full a zmieniam tylko temperaturę. Czy tak ma właśnie być , że na zimnym ma dmuchać dużo mocniej?
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] dmuchawa kabiny- pytanie.

Post autor: DzieX »

Zależy ile mocniej, ale przy ciepłym powietrze musi przelecieć przez nagrzewnicę i może się już trochę przytkała, jeśli ktoś nie dbał o filtr?
piotreus-1988
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 mar 2014, 15:06

[1M] dmuchawa kabiny- pytanie.

Post autor: piotreus-1988 »

O tyle mocniej, że slychać różniće w sile nawiiewu. Ja osobiscie filtry wszystkie co 10k km wymieniam.

Dzieki za odp.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] dmuchawa kabiny- pytanie.

Post autor: DzieX »

Bez rozebrania i zweryfikowania nic więcej nie sprawdzisz. Generalnie jedyna różnica to droga powietrza od filtra do kratek - tam jest klapka i albo powietrze leci przez nagrzewnicę albo obwodnicą. Klapka reguluje ile powietrza ma gdzie lecieć.
piotreus-1988
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 mar 2014, 15:06

[1M] dmuchawa kabiny- pytanie.

Post autor: piotreus-1988 »

No ok. A czy możliwe, że to komp mimo ustawienia max reguluje np. klapką i na zimnym silniku nie daje tyle powietrza na nagrzewnicę żeby silnik szybciej temperaturę złapał? Bo mam też takie wrażenie, że jak silnik sie nagrzeje to dmucha trochę mocniej?
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] dmuchawa kabiny- pytanie.

Post autor: DzieX »

Możliwe
ODPOWIEDZ