Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Zmiana komfortu RHD <-> LHD (VDS-Pro)

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Zmiana komfortu RHD <-> LHD (VDS-Pro)

Post autor: DzieX »

Program VDS-Pro ma wiele ciekawych funkcji. Między innymi możemy bezpośrednio nadpisywać pamięć EEPROM modułów.

Tak się akurat stało, że kupując CCM trafił mi się angielski i pokazywał przednie drzwi na FIS na odwrót. Nic jednak straconego, bo można to przestawić. Potrzebny jest zwykły przewód KKL + Laptop z portem RS232 oraz wspomniany program.

1. Szukamy w necie prosa i wypalamy na CD / wgrywamy na pendrive.
2. Bootujemy progsa z w/w nośnika
3. Wpisujemy VCD_E w linii poleceń i klikamy ENTER (u mnie _ był pod przyciskiem ?)
4. Naciskamy alt+f, i w opcji połączenia wybieram port 1 oraz fixed. Czasem trzeba pokombinować z portami i bitrarem
5. Po zapisaniu zmian wpisujemy w ekranie głównym "46"
6. Po połączeniu się z komfortem wpisujemy "11" i podajemy login 19283
7. Teraz możemy odczytać adresy pamięci wpisując "26"
  • 04358
  • 04359
  • 04360
  • Jeśli mamy w nich wartość 16 / 10 / 00010000 to mamy moduł RHD.
  • Jeśli 255 / FF / 11111111 to mamy moduł LHD
8. Jeśli chcemy zmienić to wpisujemy "27", adres i wartość dziesiętną (16 lub 255)
9. Powtarzamy dla każdego adresu
10. Gotowe
(11. możliwe, że będzie trzeba na chwilę odpiąć aku żeby załapał)

U mnie pokazuje już jak trzeba :)

Obrazek

P.S. jakbyście coś zepsuli to nie moja wina :P
P.S.2 w przypadku napotkania innych wartości zróbcie sobie screen/zdjęcie przed zmianą

W kolejnych odcinkach pokażę inne funkcje, takie jak szyby otwierane z pilota czy kodowanie nowszej syreny alarmu i obsługę czujek.
ODPOWIEDZ