Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1L] Gdzie znajdę złącze diagnostyczne ?

Masa89
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 18 paź 2009, 18:50

[1L] Gdzie znajdę złącze diagnostyczne ?

Post autor: Masa89 »

Witam chciałbym się dowiedzieć czy moim tolku 1l 94r. 90KM znajde wejście obd2 do diagnostyki vag? bo z tego co czytałem to obd2 jest od 93r w seatach. Gdzie go dokładnie znajde i sorki jeśli powtarzam temat jeśli taki już był.

Ten temat może posłużyć też innym którzy nie wiedzą gdzie znaleźć takie wejście w swoim aucie.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2010, 12:28 przez Masa89, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1L] Gdzie znajdę złącze diagnostyczne ?

Post autor: peter174 »

[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
godles_
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 27 wrz 2009, 20:13

[1L] Gdzie znajdę złącze diagnostyczne ?

Post autor: godles_ »

powinno być pod pierwszą zaślepką z lewej strony od kierownicy w tym rządku którym jest włącznik świateł, ale prawdopodobnie będziesz miał wejście obd1 (ja mam tak w tolku95)
gdzieś na forum jest rysunek do tego
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[1L] Gdzie znajdę złącze diagnostyczne ?

Post autor: CYRULIK »

obd2 jest dopiero w toledo 1M
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[1L] Gdzie znajdę złącze diagnostyczne ?

Post autor: Lucas »

no właśnie. OBD1 jest chyba nawet w tych poliftowych 1L
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[1L] Gdzie znajdę złącze diagnostyczne ?

Post autor: CYRULIK »

Lucas pisze:OBD1 jest chyba nawet w tych poliftowych 1L
nawet napewno :)
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Masa89
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 18 paź 2009, 18:50

[1L] Gdzie znajdę złącze diagnostyczne ?

Post autor: Masa89 »

z pliku z wejściami diagnostycznymi piszę że wejście znajduje się po prawej stronie za stacyjką lecz nic tam takiego nie mam (chyba że musiał bym te osłony zdjąć) choć mam bardzo dziwne urządzonko za stacyjką wbudowane w deske a mianowicie 2 styki na wierzchu i wyżej dioda która miga jak silnik działa lub stacyjka jest przekręcona. Wiem że idą 2 kable od tego każdy od innego styku i idzie to sobię gdzieś... nie wiem gdzie :P mam zrobione zdjęcie jak dam rade to dzisiaj jeszcze wrzuce ale powiedzcie mi gdzie znajduje się te wejście obd1 bo już wiem że obd2 nie ma.
lukas_toledo
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 05 gru 2009, 15:29

[1L] Gdzie znajdę złącze diagnostyczne ?

Post autor: lukas_toledo »

siemka masa89 w moim 1L OBD jest obok lewarka zmiany biegów po prawej stronie kanału
2e 93r.
Masa89
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 18 paź 2009, 18:50

[1L] Gdzie znajdę złącze diagnostyczne ?

Post autor: Masa89 »

aha jutro sprawdze i zobacze czy też je tam mam. A to jest to coś co nie wiem czym jest :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[1L] Gdzie znajdę złącze diagnostyczne ?

Post autor: Tomas »

Dla mnie wygląda jak imobilizer od jakiegoś alarmu czy cuś. Może kiedyś miał przy kluczykach taką kostkę co się tam wkładało i jak diodka się zapalała, to dopiero można było odpalić autko. No ale głowy za to nie dam.
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
ODPOWIEDZ