Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Spryskiwacze

Tematy ogólno-techniczne
astarot20

[1M] Spryskiwacze

Post autor: astarot20 »

Witam odświeżam temat bo również mam problem ze spryskiwaczem pompka działa a przez spryskiwacze nie przechodzi płyn próbowałem przetykać igłą ale nic to nie pomogło;/ przewody wszystkie są szczelne bo sprawdziłem. zaglądnąłem pod podszybie i zobaczyłem że do spryskiwacza dochodzą dwa kable (?) po co one tam są i czy mogą mieś związek z tym że spryskiwacze nie działają?
I mam w zbiorniczku diwie pompki jedna zaślepiona ale do prądu podpięta od czego ona może być ?
Awatar użytkownika
leeon
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 29 lip 2010, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Rzeszów

[1M] Spryskiwacze

Post autor: leeon »

Przewody moga odpowiadac za podgrzewanie dysz :)
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Spryskiwacze

Post autor: vwir »

astarot20 pisze:Witam odświeżam temat bo również mam problem ze spryskiwaczem pompka działa a przez spryskiwacze nie przechodzi płyn próbowałem przetykać igłą ale nic to nie pomogło;/ przewody wszystkie są szczelne bo sprawdziłem. zaglądnąłem pod podszybie i zobaczyłem że do spryskiwacza dochodzą dwa kable (?) po co one tam są i czy mogą mieś związek z tym że spryskiwacze nie działają?
I mam w zbiorniczku diwie pompki jedna zaślepiona ale do prądu podpięta od czego ona może być ?


Odepnij rurki od spryskiwaczy i zobacz, czy z nich poleci płyn podczas spryskiwania.
Kable są od podgrzewania dysz. W takiej wersji (o ile to oryginał) często występowały spryskiwacze reflektorów i to właśnie od nich masz drugą pompkę w zbiorniku. Tak dla pewności - jaką masz pojemność zbiornika?
astarot20

[1M] Spryskiwacze

Post autor: astarot20 »

5,5 litra przy reflektorach nie mam spryskiwaczy ale moje toledo było delikatnie bite z przodu wiec myślę ze lampy są wymieniane wiec pewnie dlatego zaślepiona jest ta druga pompka jak będę miał chwile czasu to jeszcze raz popatrzę do tych spryskiwaczy. A jeszcze czy da się wyciągnąć dysze nie rozbierając całego podszybia bo nie chce na chama wyciągać żeby nie pourywać czegoś
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Spryskiwacze

Post autor: vwir »

astarot20 pisze:5,5 litra przy reflektorach nie mam spryskiwaczy ale moje toledo było delikatnie bite z przodu wiec myślę ze lampy są wymieniane wiec pewnie dlatego zaślepiona jest ta druga pompka jak będę miał chwile czasu to jeszcze raz popatrzę do tych spryskiwaczy. A jeszcze czy da się wyciągnąć dysze nie rozbierając całego podszybia bo nie chce na chama wyciągać żeby nie pourywać czegoś


Czyli masz wersję ze spryskiwaczami reflektorów. Lampy są takie same, spryskiwacze mocuje się do wzmocnienia czołowego. Prawdopodobnie komuś się nie chciało wycinać dziur w wymienionym zderzaku, albo same spryskiwacze uległy uszkodzeniu i łatwiej mu było zaślepić pompkę.
Żeby wyciągnąć dysze przesuń je maksymalnie w kierunku szyby i druga strona powinna wyskoczyć do góry (albo przesuń w drugą stronę, nie pamiętam już w którą jest prościej).
astarot20

[1M] Spryskiwacze

Post autor: astarot20 »

przetkanie ponowne dyszy pomogło częściowo jeszcze będę próbował czymś to przetykać bo musi dalej tam jakiś syf siedzieć. Tylko okazało się że mam pęknięty zbiornik od płynu do spryskiwaczy. i moje pytanie z tego co kolega wyżej pisał wnioskuje ze mam wersje z jakimś większym zbiorniczkiem a na allegro jak patrze za jakimiś używkami to wszystkie są mniejsze i inne kształtem od mojego czy taki będzie pasował czy muszę szukać takiego jak ja mam
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Spryskiwacze

Post autor: vwir »

Będzie pasował. Jedynie ciężko wyciągnąć ten duży zbiornik, który już masz zamontowany. Najprościej do tego celu ściągnąć zderzak. Oczywiście w małym zbiorniku nie ma miejsca na pompkę spryskiwaczy reflektorów. Jeśli chcesz to mam taki zbiorniczek, bo u siebie zakładałem spryskiwacze reflektorów i zakładałem duży. Mogę Ci go sprzedać.
Odnośnie przetykania - odczepiłeś wężyki do przetykania? Bo jeśli nie to tylko wepchnąłeś syf do wężyków i przy pierwszym użyciu z powrotem pozatykał Ci dysze. Najlepiej odpiąć wężyki, przetkać dysze i przedmuchać sprężonym powietrzem.
astarot20

[1M] Spryskiwacze

Post autor: astarot20 »

ściągałem wężyki ale problem ze sprężonym powietrzem żeby przedmuchać muszę gdzieś z tym podjechać do kogoś z kompresorem. a Zbiornik faktycznie wyciągnąć to sztuka ale da się trzeba wykręcić ten filtr chyba jakiś ( nie wiem dokładnie jak to się nazywa) co jest zaraz obok odkręcić mocowanie zbiorniczka wyrównawczego i zbiornika płynu wspomagania i jak się wszystko poodchyla to zbiornik wychodzi ale ciężko. A ile chcesz za ten zbiornik? nie potrzebuje tej drugiej pompki bo i tak nie będę nic kombinowana ze spryskiwaczami reflektorów bo nawet nie wiem co ktoś tam zrobił z tym że pompka jest zaślepiona a spryskiwacze te nie są mi zbyt potrzebne wiec jak tylko mały zbiornik będzie pasował to założę taki.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Spryskiwacze

Post autor: vwir »

Nie masz jakiejś pompki? Nawet rowerowa by wystarczyła.

W dieslu wyciągnąć duży zbiornik z założonym zderzakiem to chyba mission impossible ;) Rura od IC, filtr paliwa, generalnie bardzo ciasno tam jest. Ja miałem o tyle ułatwione zadanie, że zderzak i tak miałem sciągnięty do mocowania spryskiwaczy reflektorów.

Odnośnie ceny poszło PW.
Awatar użytkownika
emceha
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 21 kwie 2013, 13:35
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Arnhem (Holandia)

[1M] Spryskiwacze

Post autor: emceha »

astarot20, kup w komputerowym puche sprezonego powietrza do czyszczenia np. klawiatury i nie bedziesz musial szukac nikogo z kompresorem ;) W zestawie jest rurka do ciezko dostepnych miejsc wiec z ukierunkowaniem strumienia nie bedzie problemu.
ODPOWIEDZ